Novinky

Letná akcia ESET 2017

Spoločnosť ESET pripravila pre všetkých nových aj verných zákazníkov letnú akciu pri príležitosti 30.-teho výročia ESET technológií. V období od 10.07.2017 do 15.09.2017 znižuje ceny vybraných licencií  produktov pre domácnosti pre 1 až 4 PC, od 8% až do 37%.

Do akcie sú zahrnuté nasledovné produkty:

  • ESET Smart Security (vrátane OEM verzie)
  • ESET Cyber Security Pro
  • ESET Smart Security Premium na dobu platnosti 1 a 2 roky

Viac informácii získate na holubkova@kodas.sk alebo 041/5555121.

Prestala Vám správne pracovať funkcia Ukážka tlačovej zostavy v KIS?

Spôsob používaný na zobrazenie tlačovej zostavy cez funkciu Ukážka na nových operačných systémoch Windows už nie je podporovaný, a preto sme aktualizovali technológiu vytvárania tlačovej ukážky. Funkcia Ukážka vytvorí a zobrazí .pdf súbor tlačovej zostavy.

Ak Vám prestane správne pracovať funkcia Ukážka v KIS je potrebné inštalovať upgrade KIS a programovú súčasť “SAP Crystal Reports runtime engine“. Podrobný návod ako postupovať nájdete tu:

http://kis.kodas.sk/CUSTOMER/Instalacia.aspx

Akcia na dvojfaktorovú autentifikáciu

Dve heslá sú silnejšie ako jedno. Zabezpečte prístup k firemnej sieti a dátam pomocou riešenia ESET Secure Authentication, ktoré je navrhnuté pre mobilný svet a využíva okrem štandardných hesiel aj silu jednorázových hesiel.

Ak máte jedno z riešení ESET Business Security Packs / ESET Business Solutions alebo idete kupovať nové licencie môžete do 31.7.2016 získať ESET Secure Authentication za špeciálnu cenu 5 €/1rok/1užívateľ.

Viac informácii na 041/5555121 alebo na holubkova@kodas.sk .

Pozor na škodlivé e-maily!

V poslednej dobe sa na Slovensku začalo šíriť veľké množstvo nebezpečných e-mailov.  E-mail sa tvári, že ide napríklad o faktúru, predvolanie na súd alebo dokument od kolegu alebo samého seba a obsahuje prílohu „.zip, .rar, .exe“. Po otvorení prílohy mailu sa v počítači začne šíriť škodlivý kód, ktorý zašifruje obsah počítača, ako aj všetky miesta v počítačovej sieti, ku ktorým je počítač pripojený. Zároveň používateľovi zobrazí oznam, že za odšifrovanie musí zaplatiť. Užívateľ počítača má po zašifrovaní len dve možnosti. Buď zaplatí „výkupné“ a bude dúfať, že mu útočníci pošlú kľúč  na dekódovanie súborov (čo nie je isté), alebo sa so zašifrovanými dátami rozlúči.

Ako ochranu pred touto hrozbou odporúčame dodržiavať aspoň základné opatrenia:

  • Neotvárajte prílohy neznámych a podozrivých e-mailov
  • Pravidelne zálohujte
  • Pravidelne aktualizujte operačný systém, bezpečnostný software a aj ostatné programy, ktoré používate
  • Varujte aj ostatných kolegov na ostatných oddeleniach

Valentinske prekvapenie

Ak do 19.2.2016 navštívite našu novú predajňu na Kamennej ulici 20 (Bánovská cesta), ku každému nákupu dostanete od nás sladkú pozornosť :).

 

Vymeňte staré počítače !

Práve teraz je ten správny čas vymeniť staré počítače za nové. Ak napríklad máte ešte počítače s nepodporovaným operačným systémom Windows XP, alebo sú Vaše počítače staré a pomalé, neoplatí sa už investovať do ich rozšírenia, prípadne opravy.

Spoločnosť Hewlett Packard vyrobila nový model tichého kancelárskeho minipočítača za cenu 299 € bez DPH (358,80 € s DPH). Táto cena je už vrátane operačného systému Windows. Minipočítač je malá krabička, ktorá nezaberá veľa miesta na stole, alebo sa dá pripevniť na zadnú stranu monitora. Ďalšou veľkou výhodou je malá spotreba energie oproti klasickým stolným počítačom.

Export zostavy do .pdf v KIS

Inštalácia aktualizácie Windows priniesla zmenu, ktorá spôsobuje problémy ak chce užívateľ KIS exportovať zostavu do formátu .pdf alebo ju chce poslať mailom. Pripravili sme na stránke podpory aktualizáciu KIS, ktorá tento problém odstraňuje.

Na našej stránke podpory KIS

http://kis.kodas.sk/CUSTOMER/Instalacia.aspx

sú inštalačné súbory, ktoré si môžete po prihlásení stiahnuť.

Na stránke podpory je aj podrobný návod. Pred inštaláciou si návod prečítajte.

Pozor pre 32 bitovú inštaláciu WINDOWS je iný súbor ako pre 64 bitovú inštaláciu. Aký typ WINDOWS máte nainštalovaný sa dozviete, keď kliknete na ploche na ikonku “Počítač” pravým tlačítkom a zvolíte voľbu “Vlastnosti”

Antivirus ESET s 20% zľavou

Letak1

Letak2

Príďte sa k nám osviežiť

V letných dňoch na Vás v našej predajni čaká ku každému nákupu osviežujúce prekvapenie. Od 1.7.2015 nás nájdete na na novej adrese Kamenná 20, Žilina. MAPA

ESET letná akcia

V období od 1.7. do 31.8.2015 získajú noví aj verní zákazníci vybrané antivírusové programy so zľavou 15 %. Zľava sa vzťahuje na nové aj vernostné licencie.

V alkcii sú zahrnuté nasledovné produkty:

• ESET NOD32 Antivirus
• ESET Smart Security
• ESET Cyber Security Pro
• ESET Cyber Security
• ESET NOD32 Antivirus 4 pre Linux Desktop
• ESET Mobile Security

Viac informácii získate na holubkova@kodas.sk alebo na 041/5555121.